A wiesz, że nazwa wzięła się od duńskiej filozofii hygge, które oznacza przytulność, wygodę, wewnętrzną równowagę?

Zalety drewnianych zabawek są nieograniczone – pobudzają wyobraźnię dziecka, są bezpieczne, trwałe i oczywiście przyjazne dla środowiska. Jeśli uważasz podobnie, cieszymy się, że tu jesteś i chcesz do nas dołączyć!

Było tak:

Hyggie-podmiana

Jest tak:

Hyggie-lustrzane-odbicie

A zaczęło się tak…

tuż po narodzinach drugiej córki, wyjechaliśmy wraz z naszą liczną rodziną w góry, aby wspólnie świętować Boże Narodzenie. Do dziś pamiętam wizytę św. Mikołaja, po której wyszliśmy z kilkoma torbami prezentów. Tosia była zachwycona i zainteresowana….przez chwilę. Po niespełna miesiącu część leżała i kurzyła się w pudełkach, część zepsuta trafiła do kosza.

Minęło pół roku i znów “świętowaliśmy”, tym razem dzień dziecka. W naszym domu lawinowo przybywały góry zabawek…

Nie mogliśmy na to dłużej patrzeć. Konsumujemy więcej, niż nasza planeta może znieść. Chcieliśmy mieć wpływ na wzorzec konsumpcji jaki przekażemy naszym dzieciom…a ten powinien być jak najbardziej zrównoważony.

Zaczęliśmy rozmawiać ze specjalistkami w zakresie pedagogiki przedszkolnej o możliwościach kształtowania różnorodnych umiejętności dziecka w kontekście oferowanych zabawek, do których całkowicie zmieniliśmy stosunek.

To wtedy powstała w naszej głowie idea HYGGIE. Wyelimowaliśmy całkowcie kupowanie hałaśliwych, plastikowych zabawek na rzecz tych cichych, prostych, drewnianych. Zaobserwowaliśmy, że nasze dzieci potrafią kreować zabawę w zupełnie inny sposób, a czas skupienia na danej zabawce znacznie się wydłużył. Kawałki drewna w naturalnym kolorze nagle stały się mama i tatą, którzy wraz z dziećmi wyruszyli w podróż życia. Dodatkowo zabawa drewnianymi zabawkami była dużo spokojniejsza.

HYGGIE zostało stworzone, aby zapewnić równowagę, której szuka wielu rodziców zainteresowanych optymalnym rozwojem swoich dzieci.

PODOBA CI SIĘ NASZA IDEA?

Drużyna HYGGIE

Nasz zespół tworzą ludzie, którzy uwielbiają działać z pasją, bawić się z zaangażowaniem, myślą nieszablonowo i poszukują nowych wyzwań.

Joanna

Working Mom #3

Grzegorz

Working Dad #3

Antonina

Senior Product Testerka

Zuzanna

Mid Level Product Testerka

Nikodem

Junior Product Tester